HAKKIMIZDA

✅ Serap Turan'ın mutfağında hazırlayıp fotoğrafladığı tariflerden oluşan Sofrabezi, ilk kez 14 Mart 2010'da yayın hayatına başladı. 

✅ Amatör heyecanla yayına başlayan sitenin ilk görünümü oldukça ilkel bir tasarıma sahipti diyebiliriz. 2010'daki görünümü için buraya tıklayın. 
✅ Yemek Tarifleri, Kek Tarifleri, Pasta Tarifleri, Kurabiye Tarifleri ve Börek Tarifleri gibi farklı kategorilerde çok sayıda tarifin yanı sıra yemek kültürü alanında da yayın yapan Sofrabezi, 2013'te tasarımını ve logosunu değiştirerek ilk "yenilik" adımını atmış oldu. 
Sofrabezi 2011'de geçtiği yeni tasarımı böyle görünüyordu.
  ✅ 2011 Mart'ında sitenin yenilenen tasarımı için buraya tıklayınız.
  ✅ Geleneksel tatlar, Modern Yorumlar” sloganıyla 2010'dan itibaren yayını com/net/adreslerinde sürdürüyor. 

  ✅ Sofrabezi, bu amatör ruhla yakaladığı başarıyı Türkiye'nin ilk 5 yemek tarifi sitesine girmeyi başararak taçlandırdı. Televizyon programlarına misafir oldu.
   ✅ Ne var ki geçen zaman içinde mobilde internet teknolojilerindeki değişime ayak uyduramadık. Sitemizin mobil ve yeni teknoloji altyapısına yenik düşmesi, bunu zamanında ve doğru biçimde güncelleyememe, bu tatlı markayı gerilere attı. 

   ✅ Yıllar sonra 2018'de ise bu dönüşümü gerçekleştirip, "net" odaklı yayınımızı önce "com" odaklı yayına dönüştürdük. Tüm linklerimizi yeni domaine taşıyarak, tüm konularımızı yeniden elden geçirip, zamana uyarladık. Bu elbette çok zordu çünkü 6 bin indeksi ve girdisi olan Sofrabezi için bu tek tek el ile büyük emekler harcanarak girişilmesi gereken zorlu bir süreç oldu.

   ✅ Nihayetinde bu düzenlemeleri tamamlayarak 2018 Temmuz itibari ile uzun süre durağan kalan Sofrabezi, yeniden kullanıcılarıyla dinamik bir bağ kurmaya başladı. Elbette tüm yıllar ve zaman içinde yayınımızı bir gün dahi aksatmadan sürdürmeye devam ettik. 

   ✅ Youtube başta olmak üzere, Facebook, Twitter, İnstagram'ın da aralarında olduğu çok sayıda sosyal medya hesabından da kullanıcılarıyla buluşan Sofrabezi, bu mecralarda 100 binden fazla abone, takipçiye sahip.